Ulaşım Planı Toplantısı Yapıldı
 
 
        Kızıltepe ilçe merkezinin caddelerindeki trafik karmaşasına son verecek uygulama için esnaflar, STK’lar ve yetkililerle Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet YÜZER başkanlığında toplantı düzenlendi.
 
        Toplantıya Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet YÜZER, Mardin Büyükşehir Ulaşim Daire Başkanı Erol BEŞE, Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Emin YILDIRIM, Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Cevdet TOPAL, Kızıltepe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bülent ŞAHİN, Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynettin AYAN ve STK temsilcileri katıldı.

        İlçemizde son yıllarda artan araç sayısıyla birlikte şehrin ana caddelerinde zaman zaman yaşanan trafik karmaşası ve yayaların güvenliği için kaldırımların düzenlenmesi için katılımcıların çözüm önerileri masaya yatırıldı.
 
        İki saati aşan toplantıda bütün katılımcıların çözüm önerileri dinlendi ve yapılacaklar hakkında yol haritası çıkartıldı.

        Toplantıda “önemli olanın trafiği rahatlatmak” olduğuna değinen Kaymakam/Belediye Başkan Vekili YÜZER, ulaşım konusunda bir çok kurumun yetkili olduğunu bu yüzden karmaşanın azaltılması için Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığının başkanlığında yapılacakların sürdürülmesini dile getirdi.