Muhtarlarla Seçim Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi
 

        Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet YÜZER başkanlığında merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirdi.
        
        Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet KARABULUT, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet ÖZTÜRK, İlçe Emniyet Müdürü Emin YILDIRIM, Belediye Başkan Yardımcı Vekili Cevdet TOPAL ve Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran katıldılar.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda muhtarlarla seçim güvenliği hakkında konuşuldu. Toplantıda muhtarlığın cazibesinin arttığını vurgulayan Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER “Seçim ile beraber sizin makamınıza başkaları talip olabilir, bizler şunu yaşamak istemiyoruz seçime giderken. Aranızda tatlı bir rekabet olacaktır elbette fakat sizlerin devlet tecrübesi var orada sağduyu koruyacak olan sizlersiniz. Muhtarlık seçimi için komşu olduğunuz, akrabalarınızla aranıza hiçbir musibet girmesin. Hiçbir makam bir köyde bir mahallede huzursuzluk yaratacak kadar kıymetli değildir. Seçim rekabetini huzursuzluk yaratacak boyutlara varmaması için elinizden geleni yapmanızı istiyoruz.” dedi.