29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI  KUTLAMA MESAJI
 

Kaymakam/Belediye Baskan Vekilimiz Mehmet Yüzer'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı:
 
             Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konulmuş ve egemenliğin tek sahibi millet olmuştur.
 
              Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşatmak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmek üzere olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.” sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 95. Yılı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Ülkemizin geleceğine kast eden art niyetli zihniyetler, Cumhuriyetin ilerleyişini durduramayacaktır. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılık dileği, birlik ve beraberliğimize nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır.
 
            Kurtuluş Savaşı'nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve  fedakarlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm Kızıltepe halkının “Cumhuriyet Bayramı” nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  
                
                                              Mehmet YÜZER
                                Kaymakam/Belediye Baskan Vekili