Kaymakam YÜZER Muhtarlarla Bir Araya Geldi
 

         Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER kırsal ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

        Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER tarafından oluşturulan programda kırsal ve merkez mahalle muhtarları ilçedeki bir düğün salonunda buluştu. Program saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

        Bütün muhtarlarla tokalaşıp hepsiyle tek tek ilgilenen YÜZER, muhtarlık mesleğinin önemine de değindi. Muhtarlık yüzlerce yıllık tarihi olan bizim en köklü müesseselerimizden biridir diyen YÜZER: “Devlet ile millet arasında mahalle köy kurumlarını temsil eden kişi olarak muhtarlarımız hep devletin önemsediği bir kurum olmuştur. Geçtiğimiz yirmi yıl boyunca özlük haklarında da gözle görülür iyileştirilmeler yapılmıştır ve daha iyisi de yapılacaktır.” dedi.

        Kızıltepe’nin 179 muhtarı olan çok büyük bir ilçe olduğunu vurgulayan YÜZER: “Daha önceden de birçok çalışma yapıldı ve yapılması gereken çok şey de var.  Çünkü insan ihtiyacı sınırsızdır,  ihtiyaçlar bitmez. Devletimiz büyüktür elbette bunları da yapacaktır. Siz muhtarlarımıza anketler dağıttık, köylerinizin mahallelerinizin en önemli sorunu neyse önem sırasına göre bildirin.  Bizlerde bu sorunları çözelim.” diyerek sözlerini tamamladı.