3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

        Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

        Kızıltepe Belediyesi tarafından hazırlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında, Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesi proje ortaklığında kurulan Engelsiz Yaşam Atölyesi öğrencileri bir araya geldi. Sabah kahvaltısıyla başlayan programa Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER de katıldı.

        Kahvaltıda öğrencilerle birebir sohbet edip muhabbet eden YÜZER, günün önemine de değindi. Son 20 yılda engelli vatandaşlara pek çok haklara sağlandığını vurgulayan YÜZER: “ Devletimiz birçok imkânlar sundu. Bizlerde kaymakamlık ve belediye olarak daha yolun başındayız,  bunun da farkındayız. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bugünü kutlamak istedik.” dedi.

        Kahvaltıdan sonra öğrencilere hediyeler veren YÜZER, Engelsiz Yaşam Atölyesi öğrencilerinin resim sergisini de gezdi. Resim sergisinde öğrencilerin yapmış olduğu birbirinden güzel resimler yer aldı. Serginin ardından öğrenciler sinema salonuna geçerek film izlemenin tadını çıkardı. Ardından oyun salonuna geçen öğrenciler doyasıya eğlendi.