İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yıldönümü kutlamalarına 28 Ekim Cumartesi günü saat 13:00 da Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreni ile başlandı. Çelenk Sunma Törenine, İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan Vekili  Sayın Ahmet ODABAŞ, 4. Hudut Alay Komutanı Albay Ekrem, YILMAZ İlçe Emniyet Müdürü Aykut ÇETİNKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Emrah ÖZDEMİR, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 09:15’te Kaymakamlık binasında tebrik kabul töreni ile başladı. Akabinde şehir stadına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile kutlama töreni başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu tören, halk oyunları ve çeşitli spor gösterileri ile devam etti.
Kaymakamımız/Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet ODABAŞ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında doğan öğrencilere, Mardin Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ve Eşi Gülseren YAMAN hanımefendinin göndermiş oldukları hediyeleri verdikten sonra değişik branşlarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Şehir Stadyumdaki program tören geçişi ile sona erdi.