19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 99. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
          İlçemizde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 99. Yıl Dönümü kutlamaları Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na 19 Mayıs Cumartesi günü saat 09.30'da  çelenk sunma töreni ile başladı. 

       Çelenk  Sunma Töreni ardından Kızıltepe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kızıltepe Atatürk Spor Salonunda programa devam edildi. Programa İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet ODABAŞ, 4. Hudut Alay Komutanı Ekrem YILMAZ, Cumhuriyet Savcısı Sibel APAY, İlçe Jandarma Komutanı Emrah ÖZDEMİR, İlçe Emniyet Müdürü  Aykut ÇETİNKAYA,   Kurum Amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Program Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla başladı. Akabinde öğrencilerin spor ve folklor gösterileri, müzik ve şiir dinletisi sunumu gerçekleşti.
Program Mardin Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa YAMAN ve Eşi Gülseren YAMAN  Hanımefendi tarafından 19 Mayıs’ ta doğan öğrencilere gönderilen çeşitli hediyeler ve değişik spor branşlarında başarı gösteren öğrencilere çeşitli armağanlar verilmesi ile program sona erdi.