15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ
 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birliği Anma Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Sayın Ahmet ODABAŞ, programına İlçemiz Selen Kışlası’ nda bulunan şehitlik alanını ziyaret edip Aziz Şehitlerimizin anıtına karanfil bırakıp dua ederek başladı. Buradan İlçemiz Merkez Camii’ ne geçen Kaymakamımız/ Belediye Başkan V. Sayın Ahmet ODABAŞ, Şehitlerimizin için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı. Buradaki programın akabinde ilçemizde ikamet eden 15 Temmuz günü gazi olan Nazar IRMAK’ ın evine ziyarette bulundu.
         Programına saat 20.00’ da İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Kızıltepe Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliklerine katılarak devam eden Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Sayın Ahmet ODABAŞ, Kızıltepeli vatandaşlarımıza günün anlam ve önemini belirten konuşmasında;
‘‘15 Temmuz gecesi ihanetlerin en şiddetlisi yaşanırken, bu ihanete karşı iman dolu göğüslerle destanların en güzeli yazılmıştır.
Şehitlerimiz ve Gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerin kalplerimizdeki mümtâz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.
 15 Temmuzda meydanlarda tıpkı Çanakkale’de, istiklal harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeci haine çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı. Bu hain darbe girişiminde milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’ te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.’’ dedi.
Etkinliğe katılan vatandaşlarımıza Kızıltepe Belediyesi tarafından etkinlik boyunca çeşitli ikramlarda bulunulduktan sonra program saat 00:13’ de camilerimizden okunan selâların ardından sona erdi.