10 KASIM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ
 
 
 
 Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.
 
 Tören Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Atatürk’ ü anma programına İlçe Kaymakamımız /Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet ODABAŞ, 4. Hudut Alay Komutan Vekili Piyade Yarbay Ahmet Zeki KAYA, İlçe Emniyet Müdürü Aykut ÇETİNKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Emrah ÖZDEMİR, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarımız katıldı.
 
        Anma törenine Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’te sirenlerin çalınması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile bayraklar yarıya kadar indirildi.
 
        İlçemizdeki anma etkinlikleri, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterimi ile devam etti. Akabinde anma programı şiir ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sevdiği şarkılardan derlenen müzik dinletileriyle sona erdi.